קירות אקלקטיים - Artush Studio
1891
post-template-default,single,single-post,postid-1891,single-format-standard,qode-social-login-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.4.1,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

קירות אקלקטיים

קירות אקלקטיים

לתכנן תערוכה בבית/ חלי גלעד 

הרבה לקוחות שמגיעים לסטודיו פונים אלי בבקשה לבחור אתם יחד יצירות לקירות קולא’ז. היתרון הגדול של קיר קולאז שלא צריך לשים את כל המשקל על יצירה אחת דומיננטית. בנוסף קירות כאלו יוצרים הרבה עניין בחלל, מאפשרים לשלב סגנונות שונים של אמנים אהובים כמו תערוכה פרטים בבית.

מתוך תערוכת אמני Artush “קיץ של אמנות” במתחם שגיתא

אז מה זה קיר קולא’ז? קיר קולאז (או קיר אקלקטי) מתאפיין במספר יצירות בסגנונות שונים שיוצרות יחד קיר מגוון. מאפיין נוסף הוא בחירה של מסגרות שונות, בגדלים ובסגנונות שונים ובעיקר מחומרים שונים. בנוסף ניתן לשלב אלמנטים נוספים מעבר לתמונה כמו פסל או צלחת וכדו’.  קיר כזה יכול מתאים לאנשים שאוהבים גיוון וסגנונות שונים ובעיקר למי שמחפש לשלב בין עולמות. בחירת התמונות והקומפוזיציה היא מה שהופכת את הקולאז’ לאמירה כל כך אישית וייחודית. קיר אקלקטי יכול לרתק את האורחים שלכם מאחר והוא כל כך מורכב, מתוחכם ועשיר. לעיתים לוקח זמן ליצור קיר שכזה כי הוא מורכב מתהליך ארוך של אספנות. ניתן לשלב גם אלמנטים גרפיים או גלויות, מכתבים, ציורי בני משפחה, ציורים שקיבלתם בירושה ותמונות שאספתם עם השנים. כמובן שיש אלמנטים אישיים הקיר יהיה יותר דומיננטי ומשמעותי עבורכם.

קיר בביתה של האמנית: נורה פורת

הקיר האקלקטי יכול להיות מבולגן או מאורגן ותמיד בהתאמה לעיצוב בבית. איך אנחנו מתחילים? אני מזמינה את הלקוח לבחור מספר יצירות שהוא מתחבר אליהם. תמיד נתחיל מציור מרכזי שיכתיב את הטון. לעיתים הוא מצרף גם יצירות קיימות ויחד אנחנו מציבים את היצירות ובודקים איך הדימויים עובדים  עד שהחיבור הרמוני. את הקומפוזיציה כדאי להגדיר באמצעות קו אמצע רוחבי על הקיר.

מעצבת פנים: ענבל כהן רפפורט

לאחר שמיקמנו אותם על הריצפה (או על שולחן) מתחילים מהתמונה הדומיננטית ואת שאר התלייה עושים בהשוואה אליה. אם אין צורך בקומפוזצייה מאורגנת, אין צורך לסמן ולמדוד ואפשר גם להסתמך על העין.

כל מה שנותר הוא למצוא סגנון שהתחברתם אליו, לבדוק האם הוא מתאים לסגנון העיצובי, לבקר אצלנו בסטודיו ולבחור יצירות שיצרו קיר מיוחד שיכניס נשמה לבית שלכם.

מוזמנים לקרוא את הכתבה של לימור קלר בבניין ודיור

No Comments

Post a Comment